Instagram'ım kendi kendine başka hesapları takip ediyor
Instagram'ım kendi kendine başka hesapları takip ediyor

Instagram’ım kendi kendine başka hesapları takip ediyor

Instagram’ım kendi kendine başka hesapları takip ediyor

Instagram’ınızın sizin tanımadığınız ya da onaylamadınız kişileri takip ettiğini farkında vardıysanız bu durum normal bir durum değildir.

Çünkü instagramın kendi kendine siz istemediğiniz takdirde başka hesapları takip etme gibi bir özelliği yoktur. Peki bu durum nasıl oluşuyor? Sorusu aklınıza gelebilir. Bu sorunun muhtemel cevabı yasal olmayan ücretsiz takipçi kazanma ya da ücretsiz beğeni kazanma gibi güvenli olmayan ve hesaplarınıza zarar veren uygulamalara giriş yapmanız sonucu  oluşan bir durumdan kaynaklıdır.

Instagram takipçi satın alma yazımızda belirttiğimiz gibi Bu tarz işlemler de sitenin güvenilir olması çok önemlidir. Güvenilir olmayan bir siteye giriş yaptığınızda hesabınızın zarar gördüğünü ve tanımadığınız insanları takibi aldığını görürsünüz. Bu tarz uygulamalara giriş yapmanız durumunda, API veya direkt olarak kullanıcı adınız ve şifreniz alınmasıyla bir havuza dahil olursunuz. Bu havuzu da sistemin sahibi kullanabilir ve bunun sonucunda da hesabınız başkalarını takip eder. Sizden Instagram şifrenizi talep eden hiçbir uygulamaya veya siteye kesinlikle giriş yapmamalısınız.

Bu Durumdan Nasıl Kurtulurum? 

  Instagram hesabınızın başkalarını otomatik olarak takip etmesini önleyebilmek için uygulayabileceğiniz 2 adım adım vardır.

Bu adımlar sayesinde hesabınızı güvende tutabilirsiniz.  

İlk adım olarak Instagram API İzinlerini Kontrol Etmelisiniz bunun için Bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle beraber giriş yapınız.

-Giriş yaptıktan sonra profilinize gidin.

-Profil sayfasına geldikten sonra Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.

-Profil düzenleme sayfasının sol tarafındaki menüden İzinli Uygulamalar sekmesine girin.

-İzinli Uygulamalar listesinde yer alan, güvenli olmadığını düşündüğünüz ve gereksiz gördüğünüz 3. parti uygulamaları Erişimi İptal Et butonuna tıklayarak kaldırın.

Bu işlemlerle kaldırdığınız uygulamaların Instagram hesabınıza erişimini engellemiş oldunuz. Fakat hesabınız hala risk altında olup başka yerlerde açık bulunuyor olabilir.

Bunun için ikinci adım olan şifre değiştirme işlemini uygulayın şifrenizi değiştirdiğiniz an mevcut cihazınız haricindeki bütün cihazlardan Instagram hesabınız otomatik çıkış yapacaktır.

Fakat izinli uygulamalar listesinde hiçbir uygulama yoksa Instagram kendi kendine takip etme problemi yaşıyor ise yine Instagram şifrenizi değiştirerek bu sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Instagram şifrenizi herhangi bir uygulama ile paylaşmayınız herhangi bir kişi ile paylaşmayınız aksi takdirde hesabınız zarar görecektir. Yukarıda söylediğimiz işlemleri yaptıysanız artık Instagram hesabınız kendi kendine farklı hesapları takibe almayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]