Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim
Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim?

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim?

Instagram profilinizin ziyaretlerini arttırmak için Instagram sayfanızı ön plana çıkaracak çalışmalar yapmalısınız. Instagram kullanıcılarının sizi takip etmelerini sağlamak ve onları profilinize çekmek için en önemli şey aktif bir şekilde Instagram kullanmaktır. Bu aktifliği ne gibi çalışmalarla ya da ne tarz etkinliklerle çarpıcı hale getireceğiniz konusunda bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Instagram profil ziyaretleri nasıl arttırılır ?

Profil bilgilerinizi doldurarak işe başlayın. Instagram profil ziyaretlerinizi arttırmak açısından bu bilgiler çok önemlidir. Mümkünse ürünleriniz, markanız ve firmanız hakkında detaylı bilgiler vermelisiniz. Çünkü bu bilgiler ürünlerinizi, markanızı ve firmanızı tanıtmak açısından oldukça fayda sağlayacaktır.

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim? - image 9

Profilinizi ziyaret eden kullanıcılara sizi takip etmeleri için bir açıklama niteliğinde olarak da düşünülebilir. Bu açıklamaların yanı sıra profilinizdeki açıklamalara  e-posta veya telefon numarası ya da web sitenize ulaşabilecekleri bir bağlantı ekleyerek size ulaşımlarını kolaylaştırabilir etkileşimi ve iletişimi sağlayabilirsiniz.

Profil bilgilerinizi detaylı bir şekilde yazdıktan sonra sayfanızı, markanızı, ürünlerinizi, firmanızı tanıtan bir fotoğraf ya da logo kullanmalısınız.

Örnek Logo Kullanımı;

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim? - image 11

Instagram kullanıcıları sayfanızın ismini, markanızı ya da ürünlerinizi Instagram arama kısmında arattıklarında size ait  logo ya da fotoğraf  sayesinde markanızı, ürünlerinizi, sayfanızı ya da firmanızı daha rahat tanıyabilecekler. Profilinizde sayfanızı yansıtan bir fotoğraf kullanmak ya da kendinize ait logo kullanmak Instagram kullanıcılarına etkileyecektir.

Aktiflik sayfanızın daha inandırıcı olmasını sağlayacak, sayfanızın ilgi çekiciliğini ve erişilebilirliğini arttıracaktır. Sayfanız gerçekten ilgi çeksin istiyorsanız bu durum üzerinde fazla durmalı ve vaktinizin birazını bunun için harcamalısınız. Bir plan oluşturup içerikleriniz ile ilgili takvim oluşturmak size hem fayda sağlayacak hem de daha düzenli hareket etmenizi kolaylaştıracaktır.

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim? - Instagram istatistikleri

Instagram sayfanızı aktif kullanmak için düzenli aralıklarla içerikler paylaşmalısınız. Görselleriniz ve içeriğiniz düzenli aralıklarla ve daha profesyonel ilgili ve ilgi çekici yazılarla daha cezbedici hale gelecektir. Paylaşım yaparken zamanlamasına dikkat etmelisiniz. Instagram profil ziyaretlerinizi arttırmak için kullanıcıların aktif oldukları, daha fazla etkileşim gösterdikleri zamanları tercih etmeli ve bu zaman aralıklarında  sayfanızda paylaşımlar yapmanız gerekir bu durum Instagram etkileşimlerinizin artmasına yardımcı olacağı için oldukça önemlidir ve etkileşimlerinizin artması sonucunda keşfet bölümünde gönderilerinizi daha üst sıralarda görülmesi ihtimali oldukça yüksektir. Bu zaman aralıklarını ve etkileşim saatlerini Instagram istatistik aracı üzerinden bilgi edinebilir, paylaşımlarınızın  zamanlarını planlayıp takviminize ekleyebilirsiniz.

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim? - WhatsApp Image 2021 02 08 at 01.29.39 1

İlgi çekiciliğinizi arttıracak diğer bir durum ise hikayelerdir. Instagram hikayelerinizi ön plana çıkarmalı bu konuya biraz daha yönelmelisiniz. Hikaye paylaşımlarınızı arttırmalı ve hikayelerinizi gifler, hashtagler, çıkartmalar, anketler, konum özelliği gibi hikaye özelliklerini kullanarak kullanıcılar tarafından ilgi çekmeyi başarabilirsiniz. Bu durum sizin instagram profilinize ziyaretleri artıracak ve keşfedilmenizi kolaylaştıracaktır. Bu durumun yanı sıra hikaye paylaşımlarınıza reklamlar ekleyerek daha fazla kullanıcıya ulaşma şansınız artacaktır. Hikayelerle kullanıcıları profilinize ya da web sitenize yönlendirip ilgi çekiciliğinizi arttırabilirsiniz.

.

.

Instagram İşletme (Profesyonel) Hesaba Geçme

Instagram hesabınızı profesyonel bir hesap haline dönüştürün profesyonel hesaba geçiş yapmanız keşfedilmeniz açısından ve sayfanıza yapılan ziyaretleri arttırmak açısından oldukça önemlidir. Çünkü Instagram’da sayfanızı, markanızı, ürünlerinizi, firmanızı tanıtmak için reklam verebilmek bu hususta keşfedilmenize ve sayfanızı yapılan ziyaretleri arttırmaya yöneliktir. Instagram hesabınıza profesyonel bir hesap haline nasıl  dönüştürebileceğinizi ‘’Instagram Profilinizi Kaç Kişi Ziyaret Ediyor – İşletme Hesabına Geçme’’ yazımızda bulabilirsiniz.

İlgi çekici farklı ve özgün içerikler Instagram sayfanızın çekiciliğini arttıracaktır. Bu içerikler sayesinde farklı kitlelere ulaşabilir ve reklamınızı yapabilirsiniz.

Instagram Çekiliş İle Hesabı Büyütme

Instagram sayfanıza yapılan ziyaretleri arttırmanın ve sayfanızı ilgi  çekici bir hale getirmenin başka bir yolu ise çekilişler ve yarışmalar düzenlemektir. Çekiliş ve yarışmalar profilinize ziyaretleri arttıracak ve kullanıcıları profilinize çekmeyi sağlayacaktır. Çekiliş ve yarışmaların zamanlamaları konusunda dikkatli olmalı ve aralıkları iyi ayarlamalısınız. Sık aralıklarla çekiliş yapmak sizin ürünleriniz, markanız veya firmanız açısından dezavantaj sağlar. Çünkü kullanıcılar sizin markanız, ürününüz, firmanız için değil çekilişler ve yarışmalar için sayfanızı ziyarette bulunacaktır.

Örnek çekiliş görseli;

Instagram sayfama yapılan ziyaretleri nasıl arttırabilirim? - image 10

Çekiliş ve yarışmalar ön plana çıktıkça ürünleriniz, markanız, firmanız veya sayfanız arka planda olup göze çarpmayacaktır. Sık yapılan çekilişler Instagram kullanıcılarını çekilişlere bağlı yapar ve bu çekilişler haricinde kullanıcılar sayfanızı ziyaret etmeyebilirler. Bu durumda sizin sayfanızın ürünlerinizin markanızın veya firmanızın değerinde düşüş yaşamasına sebep olur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]