Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? - Instagram Kesfete Nasil Cikilir 1

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Günümüzde sosyal medya platformları sıklıkla kullanılmakta ve çoğu kişi işletme ve sayfa sahibi olup popüler olmak istemekte. Bu yazımızda size bu yolda yapmanız gerekenleri ve büyümek için büyük bir adım olan Instagram keşfete çıkabilmek için neler yapacağınızı maddeler halinde anlatacağız.

Instagram Hesabınızın Aktif Olarak Kullanımı

Instagram hesabınızı olabildiğince aktif tutun. Günde 2-3 gönderi atarak güncellik ve aktfiliğinizi koruyun. Sayfanızın durumu, ve işlediği konu bakımından değişebilen  bu  sayıyı kendinize göre ayarlamanız ve Instagram hesabınızı düzenli bir şekilde aktif tutmanız birinci ve altın kural. 

İçerikleriniz Kaliteli Olsun 


Instagram’da keşfete çıkmanın ikinci adımı ikaliteli içerikler oluşturmaktan geçiyor. Rekabet ettiğiniz kulvarda özgün ve kullanıcıya hitap eden gönderiler ve içerikler oluşturun. Bu tarz içerikler hem sayfanız hem takipçileriniz açısından önemlidir. Kullanıcılar aynı gönderilerin tekrarlanmasından hoşlanmaz . Bu yüzden güncel , farklı ve kaliteli içerik oluşturmak bu yolda ikinci adımımız olacak. 

İçeriginizin  Açıklama Kısmına Çeşitli Bilgiler Ekleyin 


İçeriğinizin açıklama bölümüne olabildiğince ama abartmadan bilgi verin. İnstagram gönderinizin altına bilgiler yazıp açıklama yapmanız sizi rakiplerinize karşı öne geçirecektir. Bu nedenle içeriğinizin açıklama kısmını, içeriğiniz ile ilgili özgün bilgiler vererek ortalama 70-250  kelime uzunluğunda bilgiler verin. Bunun sonucu olarakta takipçileriniz içeriklerinzde uzun  süre kalmış olacak ve keşfete çıkma ihtimalinizi arttıracaktır. 

İçeriginize Hashtag Ekleyin 


En önemli konulardan biride etiket eklemektir.  İçeriğiniz ile alakalı, kaliteli hashtag (etiket) ekleyin. Tecrübelerimize göre 7-8 adet iyi bir rakam olacaktır. Bu etiketlerden 2 tanesi ana konunuz ile bağdaşsın.Geri kalanların ise rekabeti düşük ama yine konu ile alakalı etiketler olması yeterli olacaktır. 

Profil Kalitenizi Üst  Seviyelerde Tutun 


Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? Bu soru Instagram profil kalitesi ile doğru orantılıdır. Kullanıcıların çoğu keşfette gördüğü profillerin kalitesini kıstas alıyor.Ek olarak profilinizde ki eski gönderilerinize dahi  göz atıyor. Mevcut Instagram algoritması bunu algılıyor ve kullanıcının profilinizde kalma süresi bu yolda size büyük yol katettiriyor . Hem gönderilerinizin hem de profilinizin kaliteli ve farklı bir imaj bırakması gerekmektedir. 

 Beğeni ve Yorum Sayılarınız Yüksek Olmalı 


İçeriklerinize gelen yorum ve beğeni sayısı önemli bir faktör. Gönderileriniz ne kadar beğeni ve yorum alırsa o kadar göz önüne çıkacak ve Instagram da keşfette size yer verecektir. Dışarıdan bakıldığında da profilinize kaliteli bir imaj veren bu madde es geçilmemeli olup oldukça önemlidir . Sizde kaliteli içerikler ile beğeni ve yorum sayınızı üst seviyelerde tutabilirsiniz. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]