Instagram Kalıcı Olarak Hesap Nasıl Silinir? - Instagram Kesfete Nasil Cikilir

Instagram Kalıcı Olarak Hesap Nasıl Silinir?

Instagram Kalıcı  Olarak Hesap Silme 

Instagram günümüzde yüksek  kullanıcı  sayısı ile popülerliğini  koruyan platformların başında geliyor .  Fakat Instagram’da yer almaktan artık sıkıldıysanız ve hesabınızı  silmek istiyorsanız size bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. 

Öncelikle hesabı dondurma ve hesabı kalıcı olarak silme seçeneklerinin ayrı ayrı işlemler olduğunu bilmelisiniz.  Yani eğer bir süreliğine uzaklaşmak istiyorsanız hesabınızı dondurabilir ya da kalıcı olarak bu işlemi  yaparak  bir daha geri dönemeyecek şekilde hesabınızı silebilirsiniz. Günümüzde çoğu kullanıcı çeşitli sebeplerden dolayı Instagram hesabını silmek isteyebiliyor. Instagram  hesabımı nasıl silebilirim diyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

  1. Instagram hesabınızı silmek için ilk adım olarak BURADAKİ linke tıklayarak Instagram hesap silme kısmına erişim sağlamanız gerekiyor. 
  1. Linke tıkladıktan sonra açılan tarayıcıda oturumunuz açıksa devam edebilirsiniz. Oturumunuz açık değilse oturumunuz açıp , tekrar linke tıklayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. 
Instagram Kalıcı Olarak Hesap Nasıl Silinir? - image
  1. Karşınıza çıkacak olan bu sayfadan işlemlerimize devam ediyoruz. Hesabımı sil yazısı altındaki açıklamayı okuduktan sonra Instagram hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair seçimi yapıyorsunuz . Burada herhangi bir seçeneği işaretleyerek devam edebilirsiniz. 
  1. Herhangi bir seçeneği işaretledikten sonra açılacak olan sayfada karşınıza gelen kısma şifrenizi girip ve  “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıkladıktan sonra Instagram hesabınızı silme işleminiz tamamlanmış olacak. 
Instagram Kalıcı Olarak Hesap Nasıl Silinir? - image 1

4.Bu butona  tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir bilgilendirme gelecek. Eğer fikrinizi değiştirirseniz 14 gün içinde  hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Aksi durumda 14 gün sonrasında hesabınızın kalıcı olarak silme süreci tamamı ile bitecek ve hesabınıza erişim sağlayabilmeniz imkansız konuma gelecektir. 

Instagram Kalıcı Olarak Hesap Nasıl Silinir? - image 2
  1. Instagram hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken önemli noktalardan birisi de , sildiğiniz hesaptaki kullanıcı adını farklı bir hesapta kullanamamanızdır. Bu yüzden ileride aynı kullanıcı adı ile hesap açmak isterseniz hesap silme işleminden önce kullanıcı adınızı değiştirip silebilir  ya da hesabınızı dondurma işlemi ile yolunuza devam edebilirsiniz. 

Bilgisayar tarayıcınız üzerinden bu işlemi nasıl yapacağınıza değindik. Şimdi de telefonunuz üzerinden bu işlemi yapabilmeniz için neler yapmanız gerektiğine değinelim. Eğer aynı işlemleri Instagram mobil üzerinden yapmak isterseniz de “Ayarlar” kısmında bulunan “Yardım- Yardım Merkezi- Hesap İşlemleri” adımlarını takip etmeniz yeterlidir.  

Instagram hesabınızı ister tarayıcınızdan ister cep telefonunuzdan yukarıda saymış olduğumuz adımları takip ederek rahatlıkla silebilirsiniz. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]