Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma Ve Hesabı Silme
Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma Ve Hesabı Silme

Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma Ve Hesabı Silme

INSTAGRAM GEÇİCİ KAPATMA

Instagram hesabınızı geçici olarak kapattığınızda profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz, tekrar giriş yapıp hesabınızı yeniden etkinleştirinceye kadar gizlenmiş olacaktır. Hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız hesabınızı geçici olarak kapatmanıza yardımcı olacaktır.

1-Instagram.com’a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapınız.

( hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız Instagramın böyle bir özelliği yoktur.)

2-Hesabınıza giriş yapınız.

3-Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki simgeye tıklayıp ayarlar menüsünü seçiniz.

4-Ayarlar menüsünden profilimi düzenle kısmına girip ekranda aşağıya inin. Karşınıza hesabımı geçici olarak kapat yazısı çıkacaktır.

5-Hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıkladıktan sonra önünüze hesabını neden kapatıyorsun sorusu ve cevap kutucuğu çıkacaktır. Kutucukta yazan cevaplardan size uygun olanı seçip alttaki kutucuğa şifrenizi giriniz .Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

6-Hesabı Geçici Olarak Kapat’a tıklayınız. Hesabınız kapanmış olacak.

ÖNEMLİ BİLGİ: Hesabınızı geçici olarak kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, giriş yapmakla ilgili bazı ipuçlarına bakabilirsiniz.

INSTAGRAM HESAP SİLME

Instagram hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenmeleriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak silinir. Biraz ara vermek istiyorsanız, bunun yerine hesabınızı geçici olarak kapatmayı deneyebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİ: Unutmamalısınız ki; hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kayıt olamazsınız veya o kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Silinen hesapları yeniden etkinleştirmeniz mümkün değildir.

Hesabınızı kalıcı olarak silmekte kararlıysanız aşağıdaki adımlarımızı uygulamalısınız.

1-İlk olarak aşağıdaki Instagram hesap silme linkine tıklamalısınız.

 linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

2-Bu adımda açılan bağlantıda, eğer oturumunuz açık değilse, Instagram.com’ dan hesabınıza giriş yapıp oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar yukarıdaki bağlantıya gidin.

3-Üçüncü adımda  linke tıkladıktan sonra karşınıza “Hesabını neden siliyorsun?” yazan bir bölüm çıkacaktır. Bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmelisiniz.Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak.

Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmelisiniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan seçeneğe tıklamalısınız. Tüm bu adımları izledikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]